XVIII Niedziela Zwykła– Przemienienie Pańskie 06.08.2023 r.

  • Święto Przemienienia, wpatrzeni w Przemienionego Pana, prośmy o przemianę naszych serc. W parafii sąsiedniej doroczny Odpust Przemienienia Pańskiego.
  • Miesiąc sierpień czas pielgrzymowania, do sanktuariów Maryjnych, łączmy się duchowo z pielgrzymami, miesiąc trzeźwości, wspierajmy trwających i chcących wyjść z nałogów.
  • Młodzieży zgromadzonej na Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie dziękujemy za piękne świadectwo wiary i przywiązania do Kościoła, Ojciec Święty Franciszek kończy swoją kolejną podróż apostolską, wspierajmy Go naszą modlitwą.
  • Niedziela Adoracyjna, rozpoczniemy o 17.30 – zakończymy przed wieczorną Mszą św.
  • O g. 18.00 w środę – Nowenna ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych.
  • Decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi powiadamiamy wszystkich Księży duszpasterzy naszej diecezji o powstałej w Niepokalanowie inicjatywie pod nazwą „KRUCJATA RÓŻAŃCOWA DZIECI I CAŁYCH RODZIN za POLSKĘ” od 15 sierpnia do 25 grudnia br. „Zapraszamy wszystkich, a w szczególności wszystkie rodziny i wszystkie dzieci – do przyłączenia się i uczestnictwa w pierwszej w historii krucjacie różańcowej dzieci i całych rodzin. Pierwsza w historii „Krucjata różańcowa dzieci i całych rodzin” organizowana jest pod patronatem Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie. Rozpoczęcie 15 sierpnia – centralne uroczystości odbędą się w Sanktuarium w Niepokalanowie – uroczystą Eucharystią o godz. 11.30, po której wspólnie odmówimy akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, a następnie rozpoczniemy krucjatę różańcową. Całość zakończymy w Boże Narodzenie 25 grudnia br., odmawiając codziennie dziesiątkę różańca świętego o łaskę wylania Darów Ducha Świętego na Polskę i wszystkich Polaków. Niech każda rodzina zarejestruje się na stronie internetowej www.krucjataniepokalanow.pl, abyśmy wiedzieli, ile rodzin uczestniczy w modlitwie”. Szczegóły na plakatach.
  • W przyszłą niedzielę taca budowlana.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  • Solenizantom i Jubilatom tygodnia, oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II, a wszystkim wypoczywającym, Bożych i bezpiecznych wakacji.

Ogłoszenia
duszpasterskie

Czytania na dziś

Potrzebne
dokumenty

Co należy
zrobić aby:

Kancelaria
czynna:

Wtorek - Piątek

9:00 - 17:00

Sobota - Niedziela

9:00 - 17:00

Spotkanie indywidualne

535 082 828
91 483 15 80