Zesłanie Ducha Świętego – 5 czerwca 2022 r.

– W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Niedziela Adoracyjna, rozpoczniemy o 17.00, zakończymy nabożeństwem czerwcowym.

–  „W poniedziałek, 6 czerwca br., będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Głównej Patronki naszej Archidiecezji. Zapraszamy w tym dniu do Katedry, aby o godz. 18.00 uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Liturgia ta będzie wspólnym dziękczynieniem Bogu za 50 lat naszej Diecezji.

– Wtorek dzień modlitw za Zmarłych, o 18.30 – Msza św. Zbiorowa za Zmarłych;  po Mszy wieczornej – Katecheza dla dorosłych.

–  Miesiąc czerwiec, czcimy Serce Jezusowe, nabożeństwa czerwcowe codziennie o g. 18.00.

– W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

– W sobotę, 11 czerwca br., przypada 45. rocznica święceń kapłańskich Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, modlitwą wspierajmy Pasterza naszego Kościoła nad Odrą i Bałtykiem.

–  „W sobotę, 11 czerwca, obchodzimy 35. rocznicę wizyty Św. Jana Pawła II w Szczecinie. Zapraszamy w tym dniu na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 20.30 przy figurze Św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Wspólną modlitwą pragniemy wyrazić Bogu dziękczynienie za Św. Jana Pawła II i prosić przez Jego wstawiennictwo w naszych potrzebach.”

– Przyszła niedziela Trójcy Świętej. Taca budowlana.

– Przed nami Boże Ciało 16 czerwca, w tym roku pragniemy pójść trasą ul. Krakowską w ul. Rezedową między blokami i powrót ul. Krakowską do kościoła. Witajmy godnie przychodzącego Chrystusa.

– W ramach wakacji organizujemy dwa turnusy półkolonii w terminie 27.06 – 1.07 oraz           22-26.08. Zapisy w Oratorium. Zapraszamy.

– W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek Caritas na wakacje dla dzieci.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i  Świętego Jana Pawła II.