Zesłanie Ducha Świętego – 31 maj 2020

– W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Na Mszy św. o 10.30 – dziękujemy za Dar Kapłaństwa Księdza Proboszcza, który w tym roku  przeżywa Jubileusz 25 – lecia.

– Jutro, drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Głównej Patronki naszej Archidiecezji.

– Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka.

– Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa w naszym kościele codziennie o g. 18.00. W środy Nowenna ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych.

– We wtorek  o 18.30 – Msza św. Zbiorowa za Zmarłych.  Wypiszmy Imiona Zmarłych.

– W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

 – W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek na nabożeństwo i Mszę św. wieczorną zapraszamy ministrantów z rodzinami.

– W pierwszy piątek, od g. 9.00 – odwiedzimy Chorych  z Sakramentami w domach. Msze św. z okazją do spowiedzi 7.00, 17.00; 18.30. Po Mszy św. wieczornej kolejne Jerycho różańcowe, które zakończymy w sobotę o 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Pierwsza sobota miesiąca po porannej Mszy św. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. W sobotę przypada też 10. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego będziemy prosili o potrzebne łaski dla Ojczyzny.

– 6 czerwca [sobota]  3 grupy dzieci przystąpi do I Komunii św.; o g. 17.00 – młodzież przyjmie Sakrament Bierzmowania. Spotkanie z rodzicami kandydatów do Bierzmowania w dużym kościele w poniedziałek o godz. 19. Natomiast przygotowujący się do Bierzmowania próby ceremonii będą mieli od wtorku do piątku również o godz. 19 w dużym kościele.

– W przyszłą niedzielę, 7 czerwca,  Uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia i  Niedziela Adoracyjna.

 – Wznawiamy prace świetlicy parafialnej. Od poniedziałku do piątku w godz. 15:00 do 19:00. Serdecznie zapraszamy.

– Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów ks. Proboszcza Tomasza  i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej .

– W  minionym tygodniu odeszli do Pana;

+ Ks. Antoni Ciemięga SDB l. 81, Proboszcz naszej parafii w latach 1992 – 2000, pogrzeb odbył się w dniu wczorajszym w Wierzchowie, Msza św. za zmarłego ks. Antoniego zostanie odprawiona we wtorek o g. 18.30.

+ Edward Mikołuszko l. 71, ul. Bukowa

+ Stanisław Zabielski l. 85; ul. Rezedowa, pogrzeb w poniedziałek