Zesłanie Ducha Świętego – 23 maja 2021 r.

– W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy.

– Jutro, drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Głównej Patronki naszej Archidiecezji.

– Jutro 24 maja czcimy również naszą Matkę Maryję Wspomożycielkę, Żywy Różaniec zapraszamy na comiesięczne spotkanie ze zmianą Tajemnic, o 18.00 Nabożeństwo i Msza św.

– Wtorek g. 19.30 – Katecheza dla dorosłych w małym kościele.

–  Przed nami ostatni tydzień nabożeństw majowych.

– W środę Dzień Matki, naszą modlitwą otaczamy wszystkie Matki. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy Małżonków Jubilatów m-ca maja.

– W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

– W czwartek i piątek zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

W sobotę na porannej Mszy św. spotkanie Wspólnoty Szkaplerza.

– W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej Wspólnocie Alumnów z naszego Seminarium w Lądzie, by wspólnie prosić o nowe powołania do Służby Bożej. Będzie okazja by wesprzeć nasze Seminarium materialnie.

Wspólnota ozazowa zaprasza dzieci po I Komunii św. oraz młodzież ze szkoły podstawowej i średniej na 15 dniowe rekolekcje wakacyjne. Szczegóły u ks. Jarosława.

Komunia św. Rocznicowa 30 maja [niedziela] na Mszy św. o 12.00. Dzieci rocznicowe zapraszamy na próbę we wtorek na 19.30.

– W okresie wakacji pragniemy zorganizować „ Lato  w Oratorium”, czyli półkolonie dwa turnusy.  Informacje na plakatach. Zapisy w zakrystii a w  tygodniu w Oratorium.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i  Świętego Jana Pawła II.

– W  minionym tygodniu odszedł  do Wieczności:
+ Marcin Kurnikowski l. 40, ul. Rezedowa, pogrzeb w środę