Zesłanie Ducha Świętego – 20 maja 2018

Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

– Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.

– W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. 24 maja Uroczystość Maryi Wspomożycielki, na nabożeństwo i wieczorną Mszę św. zapraszamy Żywy Różaniec, ze zmianą Tajemnic Ż.R.

– W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

– 26 maja [sobota] w naszym Seminarium w Lądzie dk. Jarosław Krzysztonek przyjmie Święcenia Kapłańskie. Modlitwą wpierajmy nowego Kapłana, prosimy o nowe powołania do Bożej Służby z naszej parafii. W przyszła niedzielę o g. 13.15 ks. Jarosław odprawi swoją Mszę św. Prymicyjną i udzieli Błogosławieństwa.

– W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

– Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele o g. 18.00; dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałki i piątki na g. 17.00.

– Katecheza sakramentalna dla klas VII w środę i czwartek o g. 18.00.

– W roku duszpasterskim poświęconym Osobie Ducha Świętego i Jego darom w dniach 20 do 27 maja w naszej Archidiecezji przeżywać będziemy kolejny Tydzień Ewangelizacyjny. W poniedziałek  o g. 18.00 w katedrze  Msza św. pod przewodnictwem ks. Bp. Henryka Wejmana. Po Mszy św. Adoracja i ewangelizacja na ulicach zakończona świadectwami i Apelem Maryjnym. Szczegóły w gablocie.

– Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.

– Prasa katolicka  przed kościołem lub w zakrystii.

– W  minionym tygodniu odeszli do Pana

+ Longin Górecki l. 75, ul. Sądecka

+ Władysław Aleksandrowicz l. 67, ul. Braniborska

+ Michał Drzewiecki l. 32, ul. Krakowska, pogrzeb po niedzieli