XXXIV Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26 listopada 2017

– Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby to jeszcze naprawić. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności królestwa, w którym Pan Bóg „otrze wszelką łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.

Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Przypomnijmy, że Akcja Katolicka jest publicznym stowarzyszeniem wiernych, a jej zasadniczym celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna.

– Przed nami ostatnie dni modlitwy różańcowej z Wypominkami za Zmarłych.

– W środę 29 listopada rozpoczniemy odprawianie Nowenny przed Uroczystością Niepokalanej. Modlitwy Nowenny odmówimy w czasie Mszy św.

– W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. O g. 20.30 – Wieczór Uwielbienia.

I piątek m-ca, okazja do spowiedzi, od g. 9.00 – odwiedzimy Chorych w domach z posługą. Msze św. 7.00; 17.00; 18.30;19.30; g. 18.00 – Nabożeństwo ku czci NSPJ; po zakończeniu Mszy św. dla młodzieży kolejne Jerycho Różańcowe, które zakończmy w sobotę o 15.00 – Koronką do Bożego Miłosierdzia.

I sobota – po porannej Mszy św. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

– I Niedziela – Adoracyjna, jak zawsze do kosza przed ołtarzem będzie można złożyć produkty dla potrzebujących.

–  Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni.

– Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii od III Niedzieli Adwentu – 17.12.2017.

– Od przyszłej niedzieli będzie można kupić wieńce adwentowe.

– Prasa katolicka w zakrystii lub przed kościołem

– Solenizantom, jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia