XXXIII Niedziela Zwykła – 19 listopada 2017

– Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i – jak to mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca.

– W dzisiejszą niedzielę 19 listopada br. I Światowy Dzień Ubogich. Odpowiadając na apel Ojca Świętego, Caritas zachęca do włączenia się w ogólnopolską inicjatywę pt. „Tytka charytatywna – Torba Miłosierdzia”.

Wypełnioną torbę można przekazać bezpośrednio potrzebującej rodzinie  lub przynieść na parafię.

–  Z inicjatywy Akcji Katolickiej odbędzie się w naszej parafii Peregrynacja Ikony Chrystusa Pankratora w dniach 19.11. do 25.11.2017. Uroczyste wprowadzenie Ikony odbędzie się w dniu 19.11. 2017, podczas Mszy św. o g. 10.30;  natomiast pożegnanie w sobotę  25.11.2017 na Mszy św. wieczornej.

– We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. To liturgiczne wspomnienie jest też okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.

– Rozpoczyna się ostatnia dekada listopada. W tych dniach codziennie o godz. 18.00 modlimy się za naszych bliskich zmarłych podczas tak zwanych wypominków.

24 listopada przypada 15 rocznica Sakry Biskupiej naszego Metropolity Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Modlitwą naszą wspierajmy Naszego Metropolitę.

– Piątek 24 dzień m-ca, wspominamy Maryję Wspomożycielkę, na nabożeństwo i wieczorną Mszę św. zapraszamy Żywy Różaniec, będzie Zmiana Tajemnic.

– W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Tradycyjnie uroczystość  Chrystusa Króla jest świętem Akcji Katolickiej. Do tej Uroczystości przygotowujemy się poprzez Nowennę.

– W dniach 25 – 26 listopada w Szkołach Salezjańskich przy Ku Słońcu odbędą się warsztaty dla małżeństw połączone z modlitwą odnowienia miłości małżeńskiej. Warsztaty poprowadzi psycholog de Agnieszka Kozak, która podejmie m.in. następujące tematy: jak mówić, aby nie strzelić „focha”, jak odkryć swoje potrzeby i informować o nich innych; jak poradzić sobie z agresja i trudnymi emocjami. Warsztaty przeznaczone są wyłącznie dla małżonków. Cena udziału w zajęciach 150zł. Pozostałe informacje i zgłoszenia ze strony www.e-rekolekcje.pl.

– prasa katolicka w zakrystii lub przed kościołem

– Solenizantom, Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia

W minionym tygodniu do Pana odeszła:

+ Maria Sienkiewicz l. 85; ul. Wierzbowa, pogrzeb w poniedziałek

+ Leonard Daniłowicz l. 81; ul. Rubież, pogrzeb w środę