XXXIII Niedziela Zwykła – 17 listopada 2019

– Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.

–  18 listopada  2019 o g. 17.30 w Zespole Szkół Salezjańskich przy Ku Słońcu –  Wieczornica „Gumieniecka Niepodległa” upamiętniająca Święto Niepodległości 11 listopada.

– W czwartek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. To liturgiczne wspomnienie jest też okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.

22 listopada w liturgii wspominamy św. Cecylię Patronkę muzyki i śpiewu kościelnego. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy animują śpiew liturgiczny w naszej parafii.

– Rozpoczyna się ostatnia dekada listopada. W tych dniach codziennie o godz. 18.00 modlimy się za naszych bliskich zmarłych podczas tak zwanych wypominek.

– W czwartek i piątek po Mszy wieczornej kolejne spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

– W przyszłą niedzielę, 24 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem.

–  24 dzień m-ca, wspominamy Maryję Wspomożycielkę, o g.10.30 Msza św. ze Zmianą Tajemnic Ż.R.

–  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantów i  Jubilatów  tygodnia zapewniamy o naszej modlitwie.

W minionym tygodniu do Pana odeszła:

+ Aniela Berlińska l. 85, ul. Rezedowa