XXXIII Niedziela Zwykła – 15 listopada 2020 r.

– Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.

– Jutro 16 listopada, myślą i sercem biegniemy do Tej co w  Ostrej Świeci Bramie.

– Zapraszamy na Msze św. wieczorną w intencji naszej Ojczyzny.

–  W tych  listopadowych  dniach codziennie o godz. 18.00 modlimy się za naszych bliskich zmarłych polecając ich w  wypominkach.

– W sobotę, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. To liturgiczne wspomnienie jest też okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.

– Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.

– W piątek zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania w piątek po Mszy św. wieczornej w Nowym Kościele.

–  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II.

W minionym tygodniu odeszła do Wieczności:

+ Stanisława Łabecka l. 90, ul. Ledóchowskiego