XXXIII Niedziela Zwykła – 13 listopada 2022 r.

– Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. Niech nasza modlitwa wyprasza im wolność w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków. 

– Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby ogarniamy modlitwą

– Bóg zapłać za ofiary składane na tacę jako budowlaną. Panom, którzy w minionym tygodniu pomogli przy budowie, szczere Bóg zapłać!   

– W środę  16 listopada, myślą i sercem biegniemy do Tej co w  Ostrej Świeci Bramie i prośmy o Pokój w Ojczyźnie i na  świecie.

–  W tych  listopadowych  dniach codziennie o godz. 18.00 modlimy się za naszych bliskich zmarłych polecając ich w  wypominkach. W środy Nowenna ku czci MB Wspomożenia W.

– Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.

–  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II.

W minionym tygodniu odeszli  do Wieczności:

+ Ryszard Szymański l. 86, ul. Zbójnicka