XXXII Niedziela Zwykła – 12 listopada 2017

– Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę.

–  Niedziela II m-ca , u nas taca budowlana, Bóg zapłać za złożone ofiary.

– Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych. W naszym kościele wypominki codziennie o g. 18.00.

– Odwołując się do Bożego miłosierdzia w trosce o drogich nam zmarłych, warto pamiętać, że 16 listopada, czyli w najbliższy czwartek, w wielu diecezjach wspomina się Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską – Matkę miłosierdzia. Nasze myśli pobiegną tego dnia do Ostrej Bramy w Wilnie. Niech to będzie również dzień pamięci o Polakach, którzy na skutek historycznych i politycznych zmian znaleźli się poza granicami Ojczyzny.

– Z inicjatywy Akcji Katolickiej odbędzie się w naszej parafii Peregrynacja Ikony Chrystusa Pankratora w dniach 19.11. do 25.11.2017. Uroczyste wprowadzenie Ikony odbędzie się w dniu 19.11. 2017, podczas Mszy św. o g. 10.30;  natomiast pożegnanie w sobotę  25.11.2017 na Mszy św. wieczornej.

– Serdecznie dziękuję p. Ewie Nalewajk i p. Bronisławowi Jach za przygotowanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę.

– Są jeszcze wolne miejsca na Andrzejki organizowane w Oratorium.

– Prasa katolicka w zakrystii lub przed kościołem

– Solenizantom, jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia

W minionym tygodniu do Pana odeszli zmarli parafianie:

+ Zbigniew Matuszek l. 86, ul. Sucharskiego

+ Włodzimierz Formicki l. 89; ul. Osikowa, pogrzeb w środę w Katedrze

+ Zdzisław Opiela l. 74, ul. Fieldorfa, pogrzeb we wtorek w Kaplicy na Ku Słońcu