XXXII Niedziela Zwykła – 11 listopada 2018

– Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.

– Święto Stulecia Odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.  Msze św. w int. Ojczyzny w Szczecinie o g. 9.00 w Bazylice św. Jana Chrzciciela; o g. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej, po której nastąpi poświęcenie Dzwonu Niepodległości  św. Jana Pawła II. U nas Msza św. Za Ojczyznę o g. 10.30.

–  Niedziela II m-ca , u nas taca budowlana, Bóg zapłać za złożone ofiary.

Mieszkańcom Ostoi serdecznie dziękujemy za upamiętnienie dzisiejszego dnia, bowiem poświęcony zostanie Krzyż na rozstajach dróg, jako pamiątka  100 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

– Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych. W naszym kościele wypominki codziennie o g. 18.00.

– Odwołując się do Bożego miłosierdzia w trosce o drogich nam zmarłych, warto pamiętać, że 16 listopada, czyli w najbliższy piątek, w wielu diecezjach wspomina się Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską – Matkę Miłosierdzia. Nasze myśli pobiegną tego dnia do Ostrej Bramy w Wilnie. Niech to będzie również dzień pamięci o Polakach, którzy na skutek historycznych i politycznych zmian znaleźli się poza granicami Ojczyzny.

– Zespół dziecięco – młodzieżowy „Serduszka” serdecznie zaprasza na koncert promujący swoją najnowszą płytę pt. „Z Serduszkami przez świat”. Koncert odbędzie się 18.11.2018 o g. 16.00 w Sanktuarium NSPJ w Szczecinie. Wstęp wolny.

– Katecheza dla kl. VIII we wtorek o godz. 18.00 i środę o godz. 18.30.

– Katecheza dla klas VII w Czartek i piątek o godz. 18.00

– W dniach 13-22.05.2019 pragniemy zorganizować pielgrzymkę do Medjugorie. Informacje na plakacie i w Oratorium.

– Prasa katolicka przy zakrystii i przy wyjściu z kościoła.

– Niech Pan Jezus otacza swoją opieką solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Modlitwą wspierajmy Księdza Marcina, który w dniu dzisiejszym obchodzi Imieniny.

W minionym tygodniu do Pana odeszli zmarli parafianie:

+ Ks. Jerzy Łaszewski SDB l. 86, Proboszcz naszej parafii w latach 1982 – 1991.

+ Daniela Liszczak l. 95, ul. Łanowa, pogrzeb we wtorek

+ Ryszard Ziarek l. 67; ul. Krakowska