XXXII Niedziela Zwykła – 10 listopada 2019

– Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne.

– Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.

–  Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msze Święte jutro u nas o 7.00; 9.00. 10.30 i 18.30.  Szczeciński Marsz Niepodległości 11 listopada o g. 12.00, początek na Placu Solidarności.

–  Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę jako budowlaną.

– Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych. W naszym kościele wypominki codziennie o g. 18.00.

– W czwartek i piątek po Mszy wieczornej kolejne spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

– Odwołując się do Bożego miłosierdzia w trosce o drogich nam zmarłych, warto pamiętać, że 16 listopada, czyli w najbliższą sobotę,  w wielu diecezjach wspomina się Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską – Matkę Miłosierdzia. Nasze myśli pobiegną tego dnia do Ostrej Bramy w Wilnie. Niech to będzie również dzień pamięci o Polakach, którzy na skutek historycznych i politycznych zmian znaleźli się poza granicami Ojczyzny.

– 30 listopada w Oratorium  Andrzejki dla dorosłych. Szczegóły w Oratorium.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Niech Pan Jezus otacza swoją opieką solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W minionym tygodniu do wieczności odeszła:

+ Teresa Moskwicz l. 82, ul. K. Miarki