XXXI Niedziela Zwykła – 5 listopad 2017

– Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych.

Niedziela Adoracyjna, rozpoczniemy o g. 17.00, zakończymy o 18.00 – Różańcem z Wypominkami. Bóg zapłać za dary składane do kosza dla potrzebujących w parafii.

Wtorek g.18.30 – Msza św. Zbiorowa za Zmarłych, wypiszmy imiona Zmarłych.

– Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza lub kościoła i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Codziennie przed Mszą Świętą o godz. 18.00 modlimy się też za zmarłych w naszym kościele na wypominkach; w piątki Koronka wypominkami.

–  W czwartek, 9 listopada, świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego.  Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

– W przyszłą sobotę, 11 listopada, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. Msze św. w tym dniu 7.00; 9.00; 10.30 i 18.30.

– Rada Osiedla Świerczewo oraz Radni Rady Osiedla Gumieńce zapraszają na Wieczornicę „Gumieniecka Niepodległa” 10 listopada o g. 17.00 w Zespole  Szkół na Ku Słońcu.

– 11 listopada swoje Imieniny obchodzi Ks. Marcin Możejko. Solenizant odprawi Mszę św. o g. 18.30

– W przyszłą niedzielę zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, i 13.15 do nowego kościoła. Msze św. o godz. 7.00 i 18.30 w kościele parafialnym.

– Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.  II m-ca, taca budowlana.

–  prasa katolicka w zakrystii lub przed kościołem

–  Solenizantom, Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Jerzy Pabiański l. 77, ul. Rezedowa

Wieczny odpoczynek….