XXXI Niedziela Zwykła – 4 listopad 2018

– Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych.

Niedziela Adoracyjna, rozpoczniemy o g. 17.30, zakończymy o 18.00 – Różańcem z Wypominkami. Bóg zapłać za dary składane do kosza dla potrzebujących w parafii.

Wtorek g.18.30 – Msza św. Zbiorowa za Zmarłych, wypiszmy imiona Zmarłych.

W środy listopadowe Nowenna ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych.

– W czwartek na g. 19.00 – zapraszamy Ministrantów Seniorów i Panów którzy by chcieli służyć jako ministranci na pierwsze organizacyjne spotkanie.

– Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza lub kościoła i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Codziennie przed Mszą Świętą o godz. 18.00 modlimy się też za zmarłych w naszym kościele na wypominkach; w piątki Koronka wypominkami.

–  W piątek, 9 listopada, świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego.  Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

– W przyszłą niedzielę, 11 listopada, przypada 100 rocznica odzyskania Niepodległości nasze narodowe   Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. Na naszych domach niech nie zabraknie flag narodowych, bo mamy za co dziękować Bogu.

W tym dniu Msze św. w int. Ojczyzny o g. 9.00 w Bazylice św. Jana Chrzciciela; o g. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej, po której nastąpi poświęcenie Dzwonu Niepodległości  św. Jana Pawła II.

– Przyszłą niedzielę  II m-ca, taca budowlana.

–  prasa katolicka przy zakrystii lub  w kruchcie kościoła.

–  Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.

W minionym tygodniu odszedł  do wieczności:

+ Jan Wincenciak l. 62, ul. Karola Miarki, pogrzeb w poniedziałek