XXXI Niedziela Zwykła – 30 października 2022 r.

–  Jutro  w  Oratorium  od 17.00 do 20.00 – Bal Wszystkich Świętych; jak każdego roku „Procesja ze Świętymi” w Szczecinie 31 października. Początek o g. 20.00 z Jasnych Błoni od figury Jana Pawła II,  zakończenie w bazylice Archikatedralnej o g. 21.00 – Mszą św.

– W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msze Święte będą sprawowane według rozkładu niedzielnego.

– Msze św. na Cmentarzy Centralnym 1 listopada o 9.00; 12.00; 15.00. Po Mszy św. o 12 Procesja za Zamarłych po Cmentarzu. Na Cmentarzu przy Bronowickiej Msza św. 1.XI. o g. 15.00.

– Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

–   2 listopada  we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, w naszym kościele będą sprawowane  Msze Święte o  g. 7.00; 9.00, i 18.30 – Zbiorowa za Zmarłych.

  O g. 15.00 – na Cmentarzu przy grobowcu Kapłańskim – Msza św. – Przez cały miesiąc listopad duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza lub kościoła i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Codziennie przed Mszą Świętą o godz. 18.00 modlimy się też za zmarłych w naszym kościele na wypominkach; w piątki Koronka wypominkami.

– W tym tygodniu I czwartek m-ca, na Mszę św. wieczorną zapraszamy ministrantów z Rodzinami.

I piątek m-ca, Msze św. z okazją do Spowiedzi o 7.00, 17.00, i 18.30. Od g. 9.00 odwiedzimy Chorych w domach z Sakramentami. Od 19.00 – kolejne Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę o 15.00 – Koronką do Bożego Miłosierdzia. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na godz. 19.30; wcześniej okazja do spowiedzi św.

– 5 listopada w naszych modlitwach pamiętamy o Zmarłych z Rodziny Salezjańskiej, oraz o Współpracownikach Salezjańskich. Msza św. za zmarłych z Rodziny Salezjańskiej zostanie odprawiona o 18.30.

– Sobota I m-ca, po porannej Mszy św. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

– Niedziela przyszła Adoracyjna.

W środy listopadowe Nowenna ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych.

Ministranci rozprowadzają  znicze nagrobne. Kupując wspieramy fundusz ministrancki.

–  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II.

W minionym tygodniu odeszła  do wieczności:

+ Wiesława [f] Bartkowiak l. 70, ul. Maciejewicza, pogrzeb w środę