XXXI Niedziela Zwykła – 3 listopad 2019

– Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych.

Niedziela Adoracyjna, rozpoczniemy o g. 17.30, zakończymy o 18.00 – Różańcem z Wypominkami. Bóg zapłać za dary składane do kosza dla potrzebujących w parafii.

– 5 listopada w naszych modlitwach pamiętamy o Zmarłych z Rodziny Salezjańskiej, oraz o Współpracownikach Salezjańskich.

Wtorek g.18.30 – Msza św. Zbiorowa za Zmarłych, wypiszmy imiona Zmarłych.

W środy listopadowe Nowenna ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych.

– Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza lub kościoła i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Codziennie przed Mszą Świętą o godz. 18.00 modlimy się też za zmarłych w naszym kościele na wypominkach; w piątki Koronka wypominkami.

– W  piątek 8.listopada przypada 1 rocznica śmierci ks. Jerzego Łaszewskiego. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona o godz. 18.30

–  W sobotę, 9 listopada, świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego.  Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

–  Przyszłą niedzielę  II m-ca, taca budowlana.

–  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

–  Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.

W minionym tygodniu odeszli  do wieczności:

+ Alicja Adeszko l.  61  ul. Ku Słońcu

+ Krzysztof Faszyński l. 61; ul. Krakowska

+ Sylwester Kaczmarek l. 71, ul. Sucharskiego, pogrzeb w poniedziałek

+ Barbara Bukowska l. 71, ul. Maciejewicza, pogrzeb we wtorek

+ Marek Baran l. 65, ul. Gajowa, pogrzeb wtorek