XXVIII Niedziela Zwykła – 9 października 2022 r.

– Serdeczne Bóg zapłać wszystkim za włączenie się i udział w Odpuście parafialnym.

– Bóg zapłać za ofiary składane na tace jako budowlaną.

– Obchodzimy dziś niedziela św. Franciszka. Jest to coroczne wydarzenie odbywające się w pierwszą niedzielę po dniu liturgicznego wspomnienia św. Franciszka z Asyżu. Poprzez zaproszenie do włączenia się w obchody tego dnia, chcemy w szczególny sposób zwrócić uwagę Polaków na palące problemy ekologiczne i społeczne współczesnego świata.

– W dzisiejszą niedzielę Ojciec Święty Franciszek włączy w poczet Świętych Kościoła katolickiego Artemidesa Zattiego Salezjanina Koadiutora Brata Zakonnego. Postać nowego Świętego przybliżona jest na ulotkach wyłożonych z tyłu kościoła, zachęcamy do zabrania ze sobą.

– Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nabożeństwa codziennie o g.18.00  Różaniec dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00.

– W czwartek  zapraszamy na ostatnią w tym roku Procesją Fatimską o godz. 17.45

– W piątek w  Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

– W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek na będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

– Od przyszłej niedzieli nasi ministranci z tyłu kościoła będą rozprowadzać znicze, z których dochód zostanie przeznaczony na ich cele: m.in. renowacje sztandaru.

– Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za naszych zmarłych.  Kartki na wypominki wyłożone są na regale. Nasza  modlitwa niech  będzie wyrazem wdzięczności wobec naszych zmarłych, którym wiele zawdzięczamy.

– Zachęcamy do lektury  prasy  katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II.

 W minionym tygodniu odeszła  do Wieczności:

+ Katarzyna Różycka l. 90, ul. Ku Słońcu, pogrzeb w środę

+ Bogumił Czupryniak l. 80, ul. Bronowicka, pogrzeb po niedzieli