XXVIII Niedziela Zwykła – 15 października 2017

– Osobom, które w dniu wczorajszym pomogły w przygotowaniu nowego kościoła i terenu wokół na 22 października z serca dziękujemy. Zapraszamy jeszcze raz 21 [sobota]. Msze św. 22 niedziela od 8 do 13 w nowym kościele z racji wspomnienia św. Jana Pawła II.

– Bardzo dziękuje p. Ryszardowi Kurkowi za zrobienie poręczy przy Nowym Kościele.

– W niedzielę dzisiejszą na całym świecie obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. Jest to dzień poświęcony rodzinom, które doświadczyły  śmierci dziecka przed jego narodzeniem.

– W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”.

– Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw.

– W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie .

– 18 października  Ksiądz Arcybiskup zaprasza na uroczyste poświęcenie Figury M.B. Fatimskiej jako wotum Archidiecezji Szczecińsko – kamieńskiej na 100 Rocznice objawień MB Fatimskiej 1917 – 2017. Godz. 10.00 – Msza św. w kościele seminaryjnym, po Mszy św. Poświęcenie Figury MB.

– Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.

– Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za naszych zmarłych.  Kartki na wypominki wyłożone są w kruchcie kościoła, wypiszmy imiona naszych zmarłych. Nasza  modlitwa niech  będzie wyrazem wdzięczności wobec naszych zmarłych, którym wiele zawdzięczamy.

–  prasa  katolicka przed kościołem lub w zakrystii.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, życzymy obfitości darów Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

+ Henryka [f] Kuryj l 88, Rajkowo

+ Emilia Zdrojewska l. 93, ul. Ledóchowskiego

+ Franciszek Ostojski l. 90, ul. Karola Miarki, pogrzeb w poniedziałek