XXVIII Niedziela Zwykła – 14 października 2018

– Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.

– Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. O g. 20.00 na Jasnych Błoniach modlitwa i wspólny śpiew. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel.

– Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

– Bóg zapłać za ofiary składane na tace jako budowlaną.

– W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka.

– We wtorek przypada kolejna rocznica śmierci Księdza Arcybiskupa Mariana Przykuckiego, pamiętajmy w modlitwach o zmarłym Pasterzu naszej Archidiecezji.

– Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw.

– W czwartek , 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie .

– Przyszłą niedzielę,  będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.

– Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za naszych zmarłych.  Kartki na wypominki wyłożone są w kruchcie kościoła, wypiszmy imiona naszych zmarłych. Nasza  modlitwa niech  będzie wyrazem wdzięczności wobec naszych zmarłych, którym wiele zawdzięczamy.

– Katecheza dla klas 8 we wtorek o godz. 18.00 i środę o godz. 18.30

–  prasa  katolicka przed kościołem lub w zakrystii.

 – Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.