XXVII Niedziela Zwykła – 8 października 2017

– Październik miesiącem modlitwy różańcowej. Zachęcamy do wytrwałego odmawiania tej modlitwy, zwłaszcza w rodzinach. W tym miesiącu zapraszamy również na Nabożeństwa różańcowe, które są celebrowane w naszym kościele codziennie o g. 18.00; dzieci szczególnie w poniedziałki, środy i piątki g. 17.00; młodzież piątki  g. 19.30.

– Bardzo serdecznie dziękuję wszystkich zaangażowanym w przygotowanie Kościoła i terenu do odpustu zaangażowanym w liturgię i przygotowującym salę w Oratorium. Bóg zapłać.

– W poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, stąd dzisiejsza niedziela, dorocznym Dniem Papieskim, przeżywany  po hasłem Idźmy naprzód z nadzieją. Ten dzień na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Bóg zapłać za ofiary złożone przed kościołem do puszek na ten cel.

 – Taca budowlana z racji II niedzieli miesiąca. Bóg zapłać za złożone ofiary.

– Piątek 13 październik – ostatnia w tym roku procesja fatimska, którą rozpoczniemy o 17.45. Jest to także zakończenie Roku Fatimskiego  przyjdźmy jak najliczniej, aby podziękować Maryi za Jej nad nami opiekę. Po Mszy św. wieczornej kolejne Jerycho różańcowe.

– W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej.

– W sobotę 14 października zapraszamy na g. 9.00 Parafian, by przygotować nowy kościół i teren wokół na 22 października. W tym dniu Msze św. od 8 do 13 pragniemy odprawić w nowy kościele.

– 15 października na całym świecie obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego.

– prasa  katolicka przed kościołem lub w zakrystii.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, życzymy obfitości darów Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej.

W minionym tygodniu odszeszły do Pana:

+ Urszula Rynko l. 79; ul. Maciejewicza

+ Marlena Szmelter l. 59; ul. Rezedowa, pogrzeb w środę