XXVII Niedziela Zwykła – 7 października 2018

 7 października w liturgii czcimy Matkę Bożą Różańcową, patronuje Ona naszej Parafii, dziękujemy Bogu za Jej opiekę i prosimy, by nadal wypraszała naszej Wspólnocie potrzebne łaski. Parafia nasza w dniu dzisiejszym przeżywa Wizytację Kanoniczną Ks. Biskupa Henryka Wejmana. Ks. Biskup odprawi Mszę św. o g. 9.00, na Mszach o 8.00 i 10.30 – wygłosi Słowo Boże. Zapraszamy serdecznie.

– Niedziela dzisiejsza Adoracyjna, rozpoczniemy o g. 17.30, zakończymy Nabożeństwem Różańcowym. Bóg zapłać za dary składane do kosza. 

– Październik  miesiącem modlitwy różańcowej. Zachęcamy do wytrwałego odmawiania tej modlitwy, zwłaszcza w rodzinach. W tym miesiącu zapraszamy również na Nabożeństwa różańcowe, które są celebrowane w naszym kościele codziennie o g. 18.00; dzieci szczególnie  w poniedziałki i piątki g. 17.00; młodzież piątki  g. 19.30.

– Sobota 13 październik – ostatnia w tym roku procesja fatimska, którą rozpoczniemy o 17.45.

– W sobotę 13 października w parafii św. Jana Chrzciciela o g. 11.30 Koronacja Obrazu M.B. Zwycięskiej Królowej Polski. Szczegóły na plakatach.

– W niedzielę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To dzień – Dzień Edukacji Narodowej.

– Przyszła niedziela taca budowlana.

– W poniedziałek, 16 października, przypada 40. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, stąd w przyszłą niedzielę  Dzień Papieski. Ten dzień na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Bóg zapłać za ofiary złożone przed kościołem do puszek na ten cel.

– Powstała inicjatywa obywatelska rozbudowy placu zabaw i przebudowy terenu wokół placu zabaw i kościoła. Informacje na plakatach i ulotkach. Głosowanie przez Internet do 12 października. Wychodząc zabierzmy ze sobą ulotkę, która nam w tym pomoże.

– 15 października na całym świecie obchodzony jest, jako Dzień Dziecka Utraconego.

 W naszej Archidiecezji 13.X. – g. 15.00 – Cmentarz Zachodni; 15.X. – g. 15.00 – Cmentarz Centralny.

– Katecheza dla klas III gimnazjum w środę po Mszy św. wieczornej

– Katecheza dla klas VII w czwartek lub piątek o godz. 18.00

–  prasa  katolicka przy wyjściu z  kościoła lub przy zakrystii.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, życzymy obfitości darów Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej.

 W minionym tygodniu odeszli do Wieczności:

+ Władysława [f] Kozar l.89, ul. Krakowska

+ Kazimierz Pęski l. 84, ul. Ostrobramska

+ Regina Kalczyńska l. 63, ul. Ledóchowskiego