XXVII Niedziela Zwykła – 6 października 2019

–  Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

– Zapraszamy na mini festyn do Oratorium po Mszy św. o godz. 12.00 z racji przypadającego jutro  Odpustu. Z tej też okazji po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy na spotkanie przy kawie i ciastku w Oratorium.

– Niedziela dzisiejsza Adoracyjna, rozpoczniemy o g. 17.30, zakończymy Nabożeństwem Różańcowym. Bóg zapłać za dary składane do kosza dla potrzebujących w parafii. 

– Jutro  7 października święto Matki Bożej Różańcowej. Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 18.30 w dużym kościele  ma którą serdecznie zapraszamy.

– Październik  miesiącem modlitwy różańcowej. Zachęcamy do wytrwałego odmawiania tej modlitwy, zwłaszcza w rodzinach. W tym miesiącu zapraszamy również na Nabożeństwa różańcowe, które są celebrowane w naszym kościele codziennie o g. 18.00; dzieci szczególnie  w poniedziałki i piątki g. 17.00; młodzież piątki  g. 19.30.

– Przyszła niedziela taca budowlana.

–  16 października, przypada 41. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, stąd w przyszłą niedzielę  Dzień Papieski. Ten dzień na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Bóg zapłać za ofiary złożone przed kościołem do puszek na ten cel.

– Wspólnota oazowa zaprasza dzieci po I komunii św. na spotkania Oazy Dzieci Bożych w soboty o 11.00, oraz młodzież od klasy VI na spotkania w piątki o 16.00.

– W przyszłym roku planujemy dwie pielgrzymki w maju na Podlasie i w październiku do Francji. Informacje na plakatach i stronie parafialnej.

– Zachęcamy do lektury prasy  katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, życzymy obfitości darów Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej.

 W minionym tygodniu odeszła do Wieczności:

+ Kazimiera [f] Jereczek l.68, ul. Ledóchowskiego