XXVIII Niedziela Zwykła – 13 października 2019

– Dzisiaj obchodzimy 19. Dzień Papieski, a w środę, 16 października będziemy wspominać 41. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel.

– Zapraszamy na ostatnią w tym roku Procesją Fatimską o godz. 17.45

– Jutro  Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

– Bóg zapłać za ofiary składane na tace jako budowlaną.

– We wtorek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka.

– W środę przypada kolejna rocznica śmierci Księdza Arcybiskupa Mariana Przykuckiego, pamiętajmy w modlitwach o zmarłym Pasterzu naszej Archidiecezji.

– W środę zapraszamy na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny, Parafii i Ojca św.

– Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw.

– W piątek  18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie .

– W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego.

– Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za naszych zmarłych.  Kartki na wypominki wyłożone są w kruchcie kościoła, wypiszmy imiona naszych zmarłych. Nasza  modlitwa niech  będzie wyrazem wdzięczności wobec naszych zmarłych, którym wiele zawdzięczamy.

– Zwyczajem lat ubiegłych ministranci rozprowadzać będą przy kościele znicze nagrobne.

– Zachęcamy do lektury  prasy  katolickiej.

 – Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.