XXVII Niedziela Zwykła – 4 października 2020 r.

 - Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata.  Nabożeństwa różańcowe, w naszym kościele codziennie o g. 18.00; dzieci szczególnie  w poniedziałki i piątki g. 17.00; młodzież piątki  g. 19.30.

– Niedziela dzisiejsza Adoracyjna, rozpoczniemy o g. 17.30, zakończymy Nabożeństwem Różańcowym.

–  W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata.

– Wtorek 18.30 – Msza św. Zbiorowa za Zmarłych, wypiszmy imiona zmarłych.

– W środę  7 października święto Matki Bożej Różańcowej. Uroczysta Msza św. Odpustowa o godz. 18.30 w dużym kościele  ma którą serdecznie zapraszamy.

– 7 października kolejny „Różaniec do granic”. Spotykamy się o godz. 14.50 w Rosówku. Dojazd własnym środkiem lokomocji.

– Przyszła niedziela taca budowlana.

–  W przyszłą niedziele, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

– Zachęcamy do lektury prasy  katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II.

 W minionym tygodniu odszedł  do Wieczności:

+ Jarosław Wojciechowski l. 60, ul. Krakowska