XXVII Niedziela Zwykła – 3 października 2021 r.

– Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata.  Nabożeństwa różańcowe, w naszym kościele codziennie o g. 18.00; dzieci szczególnie  w poniedziałki, środy i piątki g. 17.00.

– Niedziela dzisiejsza Adoracyjna, rozpoczniemy o g. 17.30, zakończymy Nabożeństwem Różańcowym.

–  5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata.

– Wtorek 18.30 – Msza św. Zbiorowa za Zmarłych, wypiszmy imiona zmarłych.

Po Mszy św. wieczornej spotkanie WWD.

– W czwartek   7 października święto Matki Bożej Różańcowej. Uroczysta Msza św. Odpustowa o godz. 18.30   ma którą serdecznie zapraszamy. W tym dniu przypada  I czwartek m-ca zapraszamy ministrantów z rodzinami.

– W Czwartek podczas nabożeństwa o godz. 17.45 zostanie dokonane Zawierzenie Sercu Niepokalanej dla osób uczestniczących w Rekolekcjach Oddanie 33.

– W czwartek, 7 października br., o godz. 18.00 odbędzie się uroczystość ustanowienia Sanktuarium Świętego Józefa w kościele pw. Świętego Józefa w Szczecinie, której przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga.

– W tym roku przypada trzecia rocznica Koronacji łaskami słynącego Obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie. Uroczyste obchody tej rocznicy odbędą się podczas Mszy Świętej w sobotę, 9 października br., o godz. 12.00 w Bazylice św. Jana Chrzciciela.

– Przyszła niedziela taca budowlana.

–  W przyszłą niedziele, 10 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

– Od jutra rozpoczną się prace hydrauliczne. Jest to kolejny etap prac, których nie widać a przybliżających nas do końca budowy Kościoła i salek.

– Zachęcamy do lektury prasy  katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II.

 W minionym tygodniu odeszli  do Wieczności:
+ Antoni Prochownik l. 91; ul. Mikołajczyka
+ Jolanta Misiuna l. 71, ul. Kruszwicka
+ Jan Lis l. 74, ul. Rezedowa, pogrzeb w poniedziałek