XXVII Niedziela Zwykła – 2 października 2022 r.

– Pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata.  Nabożeństwa różańcowe, w naszym kościele codziennie o g. 18.00; dzieci  zapraszamy szczególnie  w poniedziałki, środy i piątki g. 17.00.

– Niedziela dzisiejsza Adoracyjna, rozpoczniemy o g. 17.30, zakończymy Nabożeństwem Różańcowym.

– Rodzina Salezjańska dziękuje za nowego Świętego współbrata Koadiutora – brata zakonnego, który dzisiaj zostaje włączony w poczet Świętych Kościoła Katolickiego.

– Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Duszpastersko- wychowawczej WWD.

–  5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata.

– Wtorek 18.30 – Msza św. Zbiorowa za Zmarłych, wypiszmy imiona zmarłych.

– Spotkanie dla rodziców i młodzieży z klas 7, którzy jeszcze nie zgłosili się, aby rozpocząć przygotowanie do bierzmowania, odbędzie się w środę o 19.00 w małym kościele.

– W tym tygodniu przypada I czwartek, na Nabożeństwo i Mszę wieczorną  zapraszamy Ministrantów z rodzinami.   

– W piątek    7 października święto Matki Bożej Różańcowej, Patronki naszej Parafii. Uroczysta Msza św. Odpustowa o godz. 18.30   ma którą serdecznie zapraszamy. W tym dniu przypada  I  piątek m-ca; od 9.00 – odwiedzimy chorych w domach z Sakramentami. Msze św. z okazją do Spowiedzi o 7.00 i 18.30. Ze względu na sumę Odpustową nie będzie Mszy św. o 19.30, wszystkich zapraszamy na 18.30; od 20.00 – rozpoczniemy kolejne Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę o 15.00 – Koronką do Bożego Miłosierdzia.

– W piątek także odnowienie przyrzeczeń Oddanie 33 w czasie liturgii Mszy św.

– Przyszła niedziela taca budowlana.

– Zapraszamy do Naszej Świetlicy od poniedziałku do piątku od 15.00-19.00. Jest to czas odrobienia lekcji, zabawy i wspólnych doświadczeń.

– Zachęcamy do lektury prasy  katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II.

W minionym tygodniu odeszli  do Wieczności:
+ Bogumił Rusin l. 84, ul. Krakowska
+ Jolanta Kijo l. 63, ul. Krakowska, pogrzeb w poniedziałek
+  Halina Kościuczyk l. 81, ul. Karola Miarki, pogrzeb we wtorek