XXVI Niedziela Zwykła – 30 września 2018

– Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.

Żniwo wielkie robotników mało – ciągle aktualne są te słowa Chrystusa o nowe powołania do Służby Bożej. Jako Rodzina Salezjańska pragniemy prosić Pana Żniwa o nowe powołania w dniu wspomnienia Księdza Bosko, zawsze w ostatni dzień miesiąca. Począwszy od dzisiaj pragniemy prosić Pana Żniwa o g. 18.00 modlitwą różańcową w tych intencjach. Osoby chętne do włączenia się w tę modlitwę serdecznie zapraszamy.

– Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na organizację Światowych Dni Młodzieży w Panamie

– Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o 18.00. dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałki i piątki na g. 17.00; młodzież piątki 19.30.

– Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

– Wtorek pragniemy pamiętać o naszych Zmarłych, g. 18.00 – Różaniec wypominkami; 18.30 – Msza św. zbiorowa za Zmarłych, wypiszmy Imiona zmarłych. Po Mszy św. wieczornej spotkanie WWD.

I Czwartek m-ca, na nabożeństwo i Mszę św. wieczorną zapraszamy  Ministrantów z Rodzicami. W tym dniu swoje Imieniny obchodzi Ojciec św. Franciszek, modlitwą otoczmy Namiestnika Chrystusowego.

I piątek m-ca, okazja do Spowiedzi. Msze św. dorośli 7.00 i 18.30; dzieci – 17.00; młodzież – 19.30. od g. 9.00 – odwiedzimy Chorych w domach z Sakramentami. Po Mszy św. dla młodzieży kolejne Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę o 15.00 – Koronką do Bożego Miłosierdzia.

– W sobotę po porannej Mszy św. Nabożeństwo I soboty.

– Niedziela przyszła Adoracyjna, do kosza przed ołtarzem będzie można złożyć dary.

– W przyszłą niedzielę Odpust Parafialny i Wizytacja ks. Bp. Henryka Wejmana. Ks. Biskup odprawi Msze św. o godz. 9.00 a na Mszy o godz. 8.00 i 10.30 wygłosi Słowo Boże. Uroczysta Msza św. Odpustowa o godz. 10.30. Zapraszamy serdecznie.

– Powstała inicjatywa obywatelska rozbudowy placu zabaw i przebudowy terenu wokół placu zabaw i kościoła. Informacje na plakatach i ulotkach. Głosowanie przez Internet.

– Na plakatach informacje o „Szkole dla rodziców” i wykładzie ks. Piotra Dudy.

 – Prasa  katolicka przed kościołem lub w zakrystii.

– Opiece Królowej Różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

W minionym tygodniu odeszli  do Wieczności:

+ Grzegorz Blejson l.71 ul. Rezedowa

+ Edwarda [f] Kuszak, ul. Mikołajczyka, pogrzeb w środę

Wieczny odpoczynek….