XXVI Niedziela Zwykła – 27 września 2020 r.

– Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru. Prośmy Bożą Opatrzność, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne miejsce.

– Dziś obchodzimy także Światowy Dzień Turystyki. Pierwsze obchody tego dnia odbyły się w 1980 roku pod hasłem „Wkład turystyki dla zachowania dziedzictwa kulturowego, pokoju i wzajemnego zrozumienia”.

 We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o ks. Rafale, który obchodzi swoje Imieniny.

–  Środa ostatni dzień m-ca, wspominamy ks. Bosko. Nasza comiesięczna modlitwa o nowe powołania do Służby Bożej o g. 18.00 Nowenna ku czci Wspomożycielki. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy Małżonków Jubilatów miesiąca września.

– W czwartek rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o 18.00. dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałki i piątki na g. 17.00; młodzież piątki 19.30.

– 1 października rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela.

I Czwartek m-ca, na nabożeństwo i Mszę św. wieczorną zapraszamy  Ministrantów z Rodzinami.

I piątek m-ca, okazja do Spowiedzi. Msze św. dorośli 7.00 i 18.30; dzieci – 17.00; młodzież – 19.30; od g. 9.00 – odwiedzimy Chorych w domach z Sakramentami św.. Po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i Msza św. o 19.30 z okazją do spowiedzi dla młodzieży. Po niej kolejne Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę o 15.00 – Koronką do Bożego Miłosierdzia.

– W sobotę po porannej Mszy św. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

– Niedziela przyszła Adoracyjna.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 – Solenizantom i Jubilatom tygodnia, ks. Rafałowi, który we wtorek obchodzi swoje Imieniny, oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II.

W minionym tygodniu odeszły  do wieczności:
+ Jadwiga Roszkowska l. 62, ul. Krakowska
+ Maria Klimowicz l. 96, ul. Zyndrama