XXVI Niedziela Zwykła – 26 września 2021 r.

– Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom- Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru. Prośmy Bożą Opatrzność, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne miejsce.

– Trwamy w przygotowaniu do Oddania 33pl – codziennie o 17.45.

–  Jutro obchodzimy także Światowy Dzień Turystyki. Pierwsze obchody tego dnia odbyły się w 1980 roku pod hasłem „Wkład turystyki dla zachowania dziedzictwa kulturowego, pokoju i wzajemnego zrozumienia”.

 W środę, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W sobotę 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

–  W środę na  Mszę św. wieczorną zapraszamy Małżonków Jubilatów miesiąca września.

Czwartek ostatni dzień m-ca, wspominamy ks. Bosko, w tym dniu  pragniemy prosić o nowe powołania do Służby Bożej.

– W czwartek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia o godz. 20.30.

– W piątek  rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o 17.45 do 7 października, a po Odpuście o 18.00; dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałki i piątki na g. 17.00;

– 1 października rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela.

I piątek m-ca, okazja do Spowiedzi. Msze św. dorośli 7.00 i 18.30; dzieci – 17.00; młodzież – 19.30; od g. 9.00 – odwiedzimy Chorych w domach z Sakramentami św.. Po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i Msza św. o 19.30 z okazją do spowiedzi dla młodzieży. W tym dniu  kolejne Jerycho Różańcowe rozpoczniemy o 19.00, które zakończymy w sobotę o 15.00 – Koronką do Bożego Miłosierdzia.

– W sobotę po porannej Mszy św. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

– Niedziela przyszła Adoracyjna.

– W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy wszystkich do Oratorium na Mini Festyn.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 – Solenizantom i Jubilatom tygodnia, oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II.

W minionym tygodniu odeszły  do wieczności:
+ Marianna Włodarczyk l. 70, ul. Santocka
+ Jadwiga Garbowska  l. 86, ul. Litwinowicza