XXVI Niedziela Zwykła – 25 września 2022 r.

– Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom- Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru.

–  We wtorek  obchodzimy także Światowy Dzień Turystyki. Po Mszy św. wieczornej Katecheza dla dorosłych.

– W środę o 18.00 – Nowenna ku czci Matki Bożej.  Na  Mszę św. wieczorną zapraszamy Małżonków Jubilatów miesiąca września.

 W czwartek , 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W sobotę 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

– Piątek ostatni dzień m-ca, wspominamy ks. Bosko, w tym dniu  pragniemy prosić o nowe powołania do Służby Bożej. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Współpracowników Salezjańskich

– W sobotę  rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o 18.00; dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałki, środy i piątki na g. 17.00;

– 1 października rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela.

– W sobotę po porannej Mszy św. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

– Niedziela przyszła Adoracyjna.

Archidiecezjalne Spotkanie Formacyjne Zelatorów  i tworzących Wspólnotę Żywego Różańca odbędzie się w  parafii  Świętego Jana Bosko w sobotę, 8 października br. Już dziś prosimy zelatorów i tworzących Wspólnotę o rezerwację czasu w tym dniu od godz. 9.00 do 15.00.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 – Solenizantom i Jubilatom tygodnia, oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II.

W minionym tygodniu odeszli  do wieczności:
+ Marek Sowiński l. 71, ul. Poronińska
+ Barbara Barańska l. 86, ul. Brzozowa
+ Marianna Krawczyk l.87, ul. Kasprzaka