XXVI Niedziela Zwykła – 01 październik 2017

– Dziś jest pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach odprawianych codziennie o g. 18.00 dla ogółu wiernych; dzieci zapraszamy w poniedziałek, środę i piątek na godz. 17.00; młodzież w piątki -19.30.

– Niedziela Adoracyjna – rozpoczniemy o g. 17.00, zakończymy Nabożeństwem różańcowym.

– Bóg zapłać za dary składane do kosza przed ołtarzem.

– Dzisiaj w Kościele powszechnym obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Zaś młodzież studencka – wkrótce rozpoczną kolejny rok studiów. Te wszystkie intencje powierzajmy w osobistych modlitwach miłosiernemu Bogu.

– W jutrzejszy poniedziałek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała.

– Wtorek pragniemy pamiętać o naszych Zmarłych, g. 18.00 – Różaniec wypominkami; 18.30 – Msza św. Zbiorowa za Zmarłych, wypiszmy Imiona zmarłych. Po Mszy św. wieczornej spotkanie WWD.

– Środa – Nowenna ku czci Wspomożycielki- I Czwartek m-ca, na nabożeństwo i Mszę św. wieczorną zapraszamy  Ministrantów z Rodzicami.

I piątek m-ca, okazja do Spowiedzi. Msze św. dorośli 7.00 i 18.30; dzieci – 17.00; młodzież – 19.30. od g. 9.00 – odwiedzimy Chorych w domach z Sakramentami.

Na Mszę św. o godz. 19.30 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Również do piątku prosimy o składanie deklaracji

– W związku z Różańcem do Granic, koronacją Matki Bożej w Siekierkach i odpustem Jerycho różańcowe zostaje przełożone na następny tydzień czyli z 13-14.pażdziernika.

– W pierwszą sobotę miesiąca, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej doroczny Odpust Parafialny – Suma Odpustowa o g. 18.30;

– W sobotę Różaniec do Granic autobus dla zapisanych i chcących pojechać wyjedzie z pod kościoła o godz. 10.00. Powrót około godz. 16.00. Kościół stacyjny to Kołbaskowo.

Msza św. o godz. 11.00 a różaniec około 14.00.

– Niedziela przyszła II m-ca, taca budowlana; w tym dniu kolejny Dzień Papieski.

Ruch Światło Życie zaprasza młodzież gimnazjalną na spotkania oazowe przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania. Spotkania odbywają się w Oratorium w Sali nr. 9 w środy o g.17.45. Informacje u ks. Rafała.

– Prasa katolicka przed kościołem lub w zakrystii.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, życzymy obfitości darów Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

+ Nikodem Stasiak l. 72, ul. Rezedowa

+ Helena Cor l. 84, ul. Gajowa