XXV Niedziela Zwykła – 24 września 2017

– Dzisiaj przypada ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu świętych, polecaliśmy Panu Bogu losy naszej Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze.

24 dzień m-ca, wspominamy Maryję Wspomożycielkę; Msza św. dla Żywego Różańca ze zmianą Tajemnic o g. 10.30; g. 18.00 – Nabożeństwo ku czci Wspomożycielki.

– Środa g. 18.00 – Nowenna ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy Małżonków Jubilatów miesiąca września.

– W czwartek zapraszamy do Koronki na ulicach naszego miasta o godz. 15.00. Nasza parafia pomodli się przy figurze Serca Pana Jezusa.

– W czwartek zapraszamy na wieczór Uwielbienia o g. 20.30.

– W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. W tym dniu swoje Imieniny obchodzi Ks. Rafał Krysiak. Solenizant odprawi Mszę św. o g. 18.30, będzie okazja by złożyć Solenizantowi życzenia. Zapraszamy.

– W sobotę na porannej Mszy św. spotkanie Wspólnoty Szkaplerza.

– W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do udziału. Niedziela przyszła będzie pierwszą m-ca – Adoracyjna, będzie okazja złożyć dary do kosza.

– W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach, wszak z początkiem października rozpoczyna się nowy rok akademicki.

Ruch Światło Życie zaprasza młodzież gimnazjalną na spotkania oazowe przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania. Spotkania odbywają się w Oratorium w Sali nr. 9 w środy o g.17.45. Informacje u ks. Rafała.

 – Zachęcamy do udziału w modlitwie „Różaniec do Granic” w dniu 7 października. Jest to ważna modlitwa w obliczu tak wielkiej walki z Kościołem na świecie i w Polsce. Wyznaczony Kościół stacyjny to Kołbaskowo. Chętnych zawiezie autokar spod Kościoła i po uroczystościach odwiezie . Szczegóły na ulotkach. Zapisy w zakrystii.

– W tym tygodniu zostały zamontowane drzwi do nowego Kościoła tymczasowe. Bardzo serdecznie dziękuje p. Bronisławowi Jach za wykonana pracę.

– prasa  katolicka przed kościołem lub w zakrystii.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, życzymy obfitości darów Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej.                                                      

Święty Michale Archaniele…