XXV Niedziela Zwykła – 23 września 2018

– Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów.

– Od wczoraj na Jasnej Górze trwają modlitwy w intencji dusz czyścowych. Jako parafia pragniemy się w to włączyć o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i o 18.00 różaniec za dusze czyścowe. Zapraszam.

–  Jutro 24 dzień m-ca, wspominamy Maryję Wspomożycielkę; g. 18.00 – Nabożeństwo ku czci Wspomożycielki; 18.30 – Msza św. ze Zmianą Tajemnic Ż.R.

– Katecheza dla klas VII we wtorek 25.09 lub środę 26.09 o godz. 18.00 w Oratorium.

– Środa g. 18.00 – Nowenna ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy Małżonków Jubilatów miesiąca września.

– W czwartek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia od godz. 20.30

–  W sobotę , 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów:  Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić.  W tym dniu swoje Imieniny obchodzi Ks. Rafał Krysiak. Solenizant odprawi Mszę św. o g. 18.30, będzie okazja by złożyć Solenizantowi życzenia. Zapraszamy.

– W sobotę na porannej Mszy św.  spotkanie Wspólnoty Szkaplerza.

Do końca września prosimy o zdeklarowanie się dzieci, które miały by przystąpić do I Komunii św. i młodzieży do Sakramentu Bierzmowania.

Żniwo wielkie robotników mało” – ciągle aktualne są te słowa Chrystusa o nowe powołania do Służby Bożej. Jako Rodzina Salezjańska pragniemy prosić Pana Żniwa o nowe powołania w dniu wspomnienia Księdza Bosko, zawsze w ostatni dzień miesiąca. Począwszy od 30 września pragniemy prosić Pana Żniwa o g. 18.00 modlitwą różańcową w tych intencjach. Osoby chętne do włączenia się w tę modlitwę serdecznie zapraszamy

– 6 października 2018 na PGE Narodowym w Warszawie rekolekcje „ Stadion Młodych: włącz pełnię wiary” – szczegóły na plakacie.

– W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na organizacje Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

–  Prasa  katolicka przy wyjściu z  kościoła lub przy zakrystii.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, życzymy obfitości darów Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej.                                                      

 – W minionym tygodniu odeszła do Pana:

+ Eugenia Bałuch l. 89; ul Kwiatkowskiego

Wieczny odpoczynek….