XXV Niedziela Zwykła – 20 września 2020 r.

– Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

– Środa g. 18.00 – Nowenna ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych.

– Czwartek 24 dzień m-c, wspominamy Maryję Wspomożycielkę, na nabożeństwo i Mszę św. wieczorną zapraszamy Żywy Różaniec, zmiana Tajemnic.

– Rodziców kandydatów do bierzmowania, a w szczególności rodziców młodzieży pragnących rozpocząć przygotowanie do tego sakramentu, których nie było na spotkaniu w miniony czwartek zapraszamy na spotkanie w czwartek 24 września po Mszy świętej wieczornej w kościele.

– W czwartek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia od godz. 20.30

– W sobotę na porannej Mszy św.  spotkanie Wspólnoty Szkaplerza.

Do końca września prosimy o zdeklarowanie się dzieci, które miały by przystąpić do I Komunii św. i młodzieży do Sakramentu Bierzmowania.

W czwartek zmarła Pani Agnieszka Latur, architekt naszego budującego się kościoła. W modlitwach pamiętajmy o zmarłej.

–  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II.

 – W minionym tygodniu odeszli do Pana:

+ Grażyna Pawlak l. 67, ul. Cukrowa