XXIX Niedziela Zwykła – 22 października 2017

– Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały.

– W dzisiejszą niedzielę przypada też 69. rocznica śmierci Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, wielkiego Prymasa Polski w jakże trudnych latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy wyjeżdżający w świat za chlebem.

– Bardzo serdecznie pragnę podziękować wszystkim za pomoc w przygotowaniu Nowego Kościoła na dzisiejszą niedzielę. Bóg zapłać.

 

– Przed nami kolejny tydzień różańcowy, zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych.

 

– Wtorek 24 dzień m-ca, wspominamy Maryję Wspomożycielkę, na nabożeństwo i Mszę św. Wieczorną zapraszamy Żywy Różaniec – Zmiana Tajemnic.

– W środę na Mszę św. wieczorną zapraszamy Małżonków Jubilatów m-ca października.

 

– W przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada uroczysta rocznica poświęcenia własnego kościoła dla wszystkich świątyń, poza katedrami, których data poświęcenia nie jest znana. Przed kościołem w niedzielę 29  października zbiórka do puszek dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku.

 

– 28 października [ sobota]  o g. 14.00 pragniemy zorganizować dla dzieci w Oratorium Bal Wszystkich Świętych. Serdecznie zapraszamy dzieci przebrane w stroje Świętych.

– Zbliża się m-c listopad, pamiętajmy o naszych Zmarłych. Kartki do wypominek wyłożone są w kruchcie kościoła.

–  prasa  katolicka przed kościołem lub w zakrystii.

– Wszystkich obchodzących urodziny i imieniny zapewniamy o życzliwości i modlitwie.