XXIX Niedziela Zwykła – 21 października 2018

– Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu.

– 20 października w szpitalu w Pyrzycach zmarła Stanisława Darmograj, mam ks. Jana. Pogrzeb jest we wtorek 23 października w Różańsku. Wyjazd na pogrzeb autokarem o godz. 9:30. Otoczmy ks. Jana i Jego rodzinę naszą modlitwą. Polecajmy Zmarłą Miłosierdziu Bożemu…

– Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata.

– Jutro liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, czyli Odpust Patrona Kościoła. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. do nowego kościoła. W Mszy św. uczestniczyć będzie Akcja Katolicka ze Szczecina, a słowo Boże wygłosi ks. Ireneusz Sokalski

– Środa 24 dzień m-ca, wspominamy Maryję Wspomożycielkę, na nabożeństwo i Mszę św. Wieczorną zapraszamy Żywy Różaniec – Zmiana Tajemnic.

– O g.19.00 w środę spotkanie dla III klas gimnazjalnych.

– Czwartek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia od godz. 20.30

– W sobotę na porannej Mszy św. spotkanie Wspólnoty Szkaplerza. W tym dniu w parafii św. Jana Bosko Archidiecezjalne spotkanie Zelatorów Żywego Różańca. Rozpoczęcie o  11.30 – zakończenie Mszą św. o 15.00 po przewodnictwem ks. Biskupa Henryka Wejmana,

– W sobotę nasi Harcerze będą sprzątać groby salezjańskie od godz. 10.30. Jeśli ktoś pragnie się przyłączyć to serdecznie zapraszam. Bóg zapłać.

Bal Wszystkich Świętych w Oratorium 31 października o g. 17.00.

Procesja ze Świętymi” w Szczecinie 31 października. Rozpoczęcie o g. 19.00 w parafii św. Dominika, zakończenie w bazylice Archikatedralnej o g. 20.00 – Mszą św.

– Za tydzień, w ostatnią niedzielę października, w wielu kościołach świętujemy rocznicę poświęcenia własnego kościoła.

– Przed nami kolejny tydzień różańcowy, zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych.

Zbliża się m-c listopad, pamiętajmy o naszych Zmarłych. Kartki do wypominek wyłożone są w kruchcie kościoła.

–  prasa  katolicka przed kościołem lub w zakrystii.

– Matce Bożej Różańcowej polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.