XXIV Niedziela Zwykła – 17 września 2017

– Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Jakim mogą być dobrem, wielokrotnie przekonywaliśmy się podczas pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny, najpierw św. Jana Pawła II, a także papieża Benedykta XVI, a ostatnio papieża Franciszka, widzieliśmy podczas tylu transmisji z uroczystości kościelnych, tylu programów katolickich.

– Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września (jutrzejszy poniedziałek) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia.

– Środa g. 18.00 – Nowenna ku czci Wspomożycielki.

– W środę 20 września na godz. 19.15 zapraszamy Rodziców dzieci  komunijnych na spotkanie organizacyjne w związku z I Komunią św. w roku 2018.

– W czwartek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

– Przyszła niedziela 24 dzień m-ca, wspominamy Maryję Wspomożycielkę, Msza św. dla Żywego Różańca ze zmianą Tajemnic o g. 10.30.

– Młodzież klas VII chcących przygotowywać się do sakramentu bierzmowanie zapraszamy do zakrystii lub kancelarii po deklaracje, które należy złożyć do 06.10.2017.

– Zachęcamy do złożenia podpisu przed kościołem Zatrzymaj aborcję.

– prasa katolicka przed kościołem lub w zakrystii.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, życzymy obfitości darów Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej.

W minionym  tygodniu odeszli  do Pana:

+ Marian Soroczyński l. 71, ul. Wierzbowa

+ Edward Lorkiewicz l. 95, ul. Wierzbowa

+ Bożena Orłow l. 63, ul. Jesionowa

+ Grażyna Koszal l. 54, ul. Tyniecka, pogrzeb jutro w Policach

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.