XXIV Niedziela Zwykła – 16 września 2018

– Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie  dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą.

– Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.

– Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W sposób szczególny chcemy zaprosić młodzież do wspólnej modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki, we wtorek.

– Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

– W środę o g. 18.00 – Nowenna ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych.

Do końca września prosimy o zdeklarowanie się dzieci, które miały by przystąpić do I Komunii św. i młodzieży do Sakramentu Bierzmowania.

– prasa  katolicka przed kościołem lub w zakrystii.

– Niech Jezus, Mesjasz Pan, błogosławi każdy dzień życia solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

W  minionym  tygodniu odeszły  do Pana:

+ Anastazja Łuczka l. 96; ul. Mikołajczyka

+ Marianna Tarłowska l. 78; ul. Bukowa

+ Helena Cymerman l. 74; ul. Krakowska, pogrzeb w poniedziałek

Wieczny odpoczynek racz zmarłym  dać Panie.