XXIV Niedziela Zwykła – 15 września 2019

– Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny, polecając  ich za wstawiennictwem Świętego Stanisława Kostki, którego uczcimy w najbliższą środę.

– Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.

– Zapraszamy na wykład dr Piotra Goniszewskiego dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 pod tytułem „Katolik i ochrona środowiska” w świetle Encykliki Laudato Si Papieża Franciszka w Oratorium.

– W środę o g. 18.00 – Nowenna ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych.

– W nowym roku duszpasterskim rozpoczynamy przygotowania do Sakramentów I Komunii św. i Sakramentu Bierzmowania. Rodziców prosimy o zdeklarowanie dzieci i młodzież, którzy w roku 2020 przystąpią do tych Sakramentów.

– Kandydaci do bierzmowanie już mieli swoje pierwsze spotkania. Następne spotkanie z ks. Jarosławem 26 września w czwartek po wieczornej Mszy św. Zapisy prowadzi ks. Jarosław do końca września.

– Dzieci, które chciały by śpiewać w naszej Scholi  zapraszamy, próby w każdą niedzielę o g. 11.00 w Oratorium; Chór Parafialny zaprasza osoby chcące śpiewem wielbić Boga, próby w każdą niedzielę o 19.15 w Oratorium.

– Wznawiamy zajęcia z ZUUMBY w naszym Oratorium od 23.09.2019

– Wszystkich solenizantów i jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci i składamy najlepsze życzenia.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.