XXIV Niedziela Zwykła – 13 września 2020 r.

– Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży.

– Bóg zapłać za ofiary składane na tacę jako budowlaną.

13 dzień m-c, wspominamy M.B. Fatimską, procesją rozpoczniemy o 17.45.

-W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Z racji Święta i wspominając tegoroczny Wielki Piątek   ,i  w ramach „II Stacji przygotowań do Jubileuszu 2000-lecia Zbawienia i Odkupienia w 2033 r.”  u nas o 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i czas na osobistą adorację Krzyża do 17.30;  0 17.30 – Droga Krzyżowa i Msza św. – wszystko w  nowym kościele. W Katedrze uroczystości o g. 18.00 pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi.

– W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.  Do Tej, która tyle wycierpiała pod krzyżem, skierujemy osobiste prośby w środę podczas Nowenny do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych o g. 18.00.

– W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

– W piątek Msza św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 19.30

– Chór parafialny zaprasza chętnych do śpiewania na próbę w niedzielę 27.09.na godz. 19.00 do starego kościoła.

– Schola parafialna zaprasza dzieci i młodzież do animacji muzycznej w każdą niedzielę od godz. 11.00. Zapraszamy.

– Młodzieżowy Ruch „Światło Życie” zwany  Oazą zaprasza na spotkania na których poznajemy wiarę, śpiewamy i bawimy się chwaląc Pana Boga. Kontakt z ks. Jarosławem.

– W przyszłą sobotę 19.09 pragniemy zorganizować rajd rowery. Rozpoczynamy o godz. 10.00.

– W nowym roku duszpasterskim rozpoczynamy przygotowania do Sakramentów I Komunii św. i Sakramentu Bierzmowania. Rodziców prosimy o zdeklarowanie dzieci i młodzież, którzy w roku 2021 przystąpią do tych Sakramentów.

– Rodziców kandydatów do bierzmowania, a w szczególności rodziców młodzieży pragnących rozpocząć przygotowanie do tego sakramentu zapraszamy na spotkanie w czwartek 17 września po Mszy świętej wieczornej w kościele.

– Kandydaci do bierzmowanie już mieli swoje pierwsze spotkani w pierwszy piątek miesiąca. Najbliższe spotkanie z ks. Jarosławem w piątek 18 września po wieczornej Mszy św. w kościele. Zapisy prowadzi ks. Jarosław do końca września.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 – Solenizantom i Jubilatom tygodnia, oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II.