XXIV Niedziela Zwykła – 12 września 2021 r.

– Radujemy się wyniesieniem do chwały ołtarzy Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Prośmy Boga za przyczyną nowych Błogosławionych o szczególne łaski na naszej Ojczyzny.

– Bóg zapłać za ofiary składane na tacę jako budowlaną.

– Na   Mszy św. o 12.00 – poświęcimy tornistry i przybory szkolne.

– Wspieramy modlitwą Ojca Świętego Franciszka, który nawiedza Budapeszt, kończąc Kongres Eucharystyczny, naszym Braciom Węgrom dziękujemy za piękne Świadectwo w czasie Kongresu, chciejmy towarzyszyć Ojcu Świętemu Franciszkowi  modlitwą, który będzie pielgrzymował u naszych Braci na Słowacji. 

– Jutro 13 dzień m-c, wspominamy M.B. Fatimską, rozpoczniemy o 17.45 w połączeniu z Oddaniem – 33 pl.

-We wtorek 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z racji Święta i wspominając tegoroczny Wielki Piątek, i  w ramach „III Stacji przygotowań do Jubileuszu 2000-lecia Zbawienia i Odkupienia w 2033 r.”  W Katedrze uroczystości o g. 18.00 pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi.

– W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej

– W piątek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

– W sobotę wspominamy św. Stanisława Kostkę, Patrona Polskiej młodzieży. Bogu za Jego przyczyną polecajmy młodych, by wzrastali w Bożej łasce i mądrości.

– 18 września w Kobylance ustanowienie diecezjalnego Sanktuarium Kardynała Wyszyńskiego. Program uroczystości na plakacie, zachęcamy do udziału osobiście, lub śledzenia poprzez transmisję.

– Od 14 września  po Mszy św. wieczornej zapraszamy Rodziców dzieci, które w 2022 roku przystąpią do I Komunii św.: 14.09 klasa IIIa, 15.09 kl. IIIb, 16.09 kl. IIIc, 17.09 kl.IIId i rodzice dzieci nie uczęszczających do SP 16.

– Kandydaci do bierzmowanie już mieli swoje pierwsze spotkani w pierwszy piątek miesiąca. Najbliższe spotkanie z ks. Jarosławem w piątek 17 września po wieczornej Mszy św. w kościele. Młodzież klas VII, kandydatów do końca września prosimy o zdeklarowanie się co do Sakramentu Bierzmowania  u ks. Jarosława.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich chłopców i dziewczynki oraz osoby grające na instrumentach do scholii  parafialnej.

– Chór parafialny zaprasza chętnych do śpiewania.

–  50 Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 24-25 września.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 – Solenizantom i Jubilatom tygodnia, oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II.

W minionym tygodniu odeszli do Wieczności:
+ Leszek Legęcki l. 64, ul. Kasztanowa
+ Izabella Bek l. 98, ul. Chobolańska
+ Irena Sentkowska l. 82, ul. Santocka