XXIV Niedziela Zwykła – 11 września 2022 r.

– Bóg zapłać za ofiary składane na tacę jako budowlaną.

– We wtorek 13 dzień miesiąca, wspominamy M.B. Fatimską, rozpoczniemy o 17.45.

– „W środę, 14 września, będziemy przeżywać Święto Podwyższenia Krzyża Świętego i zarazem Dzień Modlitwy za Ukrainę. W tym dniu zapraszamy na centralne nabożeństwo do Archikatedry. Modlitwa rozpocznie się liturgią Mszy Świętej o godz. 18.00. Po liturgii nastąpi Droga Krzyżowa i adoracja Krzyża z możliwością indywidualnego podejścia do Krzyża oraz uczczenie Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Modlitwa ta będzie stanowić IV Stację przygotowań do Jubileuszu 2000-lecia Zbawienia i Odkupienia, obchodzonego w 2033 r.”

– Nowenna ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych w środę o 18.00.

– W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

– W sobotę 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

– W najbliższą niedzielę, 18 września, przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy modlić się za wszystkich pracujących w mediach, aby zawsze służyli prawdzie i dobru.

– 51 Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 24-25 września.

– Policja kolejny raz ostrzega prze oszustami, bądźmy czujni i uważni. – Wspólnota Oazowa zaprasza do wspólnoty dzieci do lat 10 w środy o godz. 18.00 a starszych w poniedziałki na godz. 17.00.

– W niedzielę 25.09 po Mszy św. zapraszamy na Mały Festyn na zakończenie lata.

– Chór parafialny zaprasza osoby śpiewające na próby w niedzielę o godz. 19.00

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. – Solenizantom i Jubilatom tygodnia, oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej
parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II.

W minionym tygodniu odeszli do Wieczności:
+ Mirosław Gawroński l. 62, ul. Wierzbowa
+ Zenon Kłosowski l. 70, ul. Wierzbowa
+ Paweł Reontzki l. 86, ul. Ku Słońcu, pogrzeb we wtorek