XXIII Niedziela Zwykła – 8 września 2019

– Z okazji przypadającego dziś  Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji. Modlitwą wspierajmy Ojca Świętego Franciszka w Jego kolejnej podróży apostolskiej do Afryki.

II niedziela m-ca, taca budowlana, Bóg zapłać za ofiary składane na tacę. Jak widać zostały zakończone prace przy suficie naszego kościała, przed nami kolejne etapy.

– Na Mszy św. o 12.00 – poświęcimy tornistry i przybory szkolne.

  – 10.09. [wtorek]  po Mszy św. wieczornej zapraszamy Rodziców dzieci, które w 2020 roku przystąpią do I Komunii św.

– Środa  o g. 18.00 – Nowenna ku czci Wspomożycielki.

– Piątek  13 dzień m-ca, wspominamy Matkę Bożą Fatimską, o g. 17.45 – procesja fatimska. W tym dniu zachęcamy do szczególnej modlitwy i postu w intencji ochrony Rodzin w naszej Ojczyźnie. 

– W sobotę , 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. W tym dniu w Włocławku ogólnopolskie wydarzenie Polska pod Krzyżem, w naszej Archidiecezji  Modlitwa – Szczecin u stóp Krzyża; w tym dniu ulicami Szczecina przejdzie tzw. Męski Różaniec; o g. 14.00 dzwony kościele  zaproszą nasz do modlitwy w kościołach, aby około 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego prosić wspólnie Boga o ochronę dla polskich rodzin, oraz o zachowanie jej Bożego planu jako Sakramentalnego związku mężczyzny i kobiety. U nas w parafii modlitwa rozpocznie się również od 14.oo; o g. 17.30 odprawimy Drogę Krzyżową w kościele. O g. 19.30 wyruszy Droga Krzyżowa z Katedry do Figury J.P.II na Jasnych Błoniach.

– I Archidiecezjalna Pielgrzymka Dzieci do Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie 14 września 2019 na Osiedlu Kasztanowym. Początek Mszą św. o g. 10.00. 

  – W niedzielę 15.09.  po Mszy  św. o godz. 10.30 zapraszamy na wykład pod tytułem „Katolik i ochrona środowiska” w świetle Encykliki Laudato Si Papieża Franciszka

– W dniach 27 – 28 września br. 48 Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę.

– Dzieci, które chciały by śpiewać w naszej Scholi  zapraszamy, próby w każdą niedzielę o g. 11.00 w Oratorium; Chór Parafialny zaprasza osoby chcące śpiewem wielbić Boga, próby w każdą niedzielę o 19.15 w Oratorium.

Zuchy i zuchenki Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej serdecznie zapraszają na swoje spotkania – zbiórki. Kontakt i informacje na tablicy przy wyjściu kościoła.

–  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

–  Prosimy Pana, aby otwierał naszych solenizantów i jubilatów na przyjęcie obfitych Bożych łask.

W minionym tygodniu odeszli  do Pana:

+ Stanisław Sztark l. 86; ul. Cukrowa

+ Bogdan Urbańczyk. l. 55, Rajkowo

+ Alicja Biranowska l. 94, ul. Ledóchowskiego