XXIII Niedziela Zwykła – 5 września 2021 r.

– Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższą środę, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego

 

– Niedziela Adoracyjna, rozpoczniemy o 17.30 – zakończymy przed Mszą św. wieczorną.

Od dzisiaj rozpoczynamy 33 dniową modlitwę o zawierzenie swojego życia Matce Bożej. Rozpoczęcie o godz. 17.45 Informacje na ulotce przy wyjściu lub na stronie www.oddanie33.pl i tak będzie codziennie  do 6 października.

– W dniu dzisiejszym Dzień Solidarności z poszkodowanymi w Afganistanie,  przed kościołem zbiórka do puszek.  Bóg zapłać za złożone ofiary.

– Od piątku jesteśmy w Nowennie przed Beatyfikacją kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Czackiej. 12 września Beatyfikacja ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Czackiej. 18 września w Kobylance ustanowienie diecezjalnego Sanktuarium Kardynała Wyszyńskiego. Program uroczystości na plakacie.

– We wtorek dzień modlitw za Zmarłych, 18.00 – modlitwa z wypominkami; 18.30 – Msza św. Zbiorowa;  po Mszy wieczornej spotkanie Rady duszpastersko-wychowawczej WWD.

„Zapraszamy do udziału w II Archidiecezjalnej Pielgrzymce Dzieci do Sanktuarium Dzieci Fatimskich, na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie, która odbędzie się w sobotę, 11 września br. Mszy Świętej o godz. 10.00 .

– Przyszła niedziela taca budowlana.

– W przyszłą niedzielę na   Mszy św. o 12.00 – poświęcimy tornistry i przybory szkolne.

– Od 14 września  po Mszy św. wieczornej zapraszamy Rodziców dzieci, które w 2022 roku przystąpią do I Komunii św.: 14.09 klasa IIIa, 15.09 kl. IIIb, 16.09 kl. IIIc, 17.09 kl.IIId i rodzice dzieci nie uczęszczających do SP 16.

– Młodzież klas VII do końca września prosimy o zdeklarowanie się co do Sakramentu Bierzmowania.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich chłopców i dziewczynki oraz osoby grające na instrumentach do scholii  parafialnej. Pierwsza próba odbędzie się 05.09 o godz. 11.00 w Oratorium.

 

– Chór parafialny od następnej niedzieli, tj. 12 września rozpoczyna próby po wakacyjnej przerwie. Zapraszamy wszystkich, którym muzyka gra w sercu i pragną czynnie włączyć się w uświetnianie liturgii Kościoła na próby w każdą niedzielę po wieczornej mszy św. do nowego kościoła.

– Zapraszamy dzieci i młodzież do naszej Świetlicy od poniedziałku do piątku od godz. 15.00-19.00.

– Katechezy dla dorosłych wznowione zostaną w październiku po Odpuście.

–  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II.

W minionym tygodniu odeszli  do Wieczności:
+ Józef Szewczyk, l. 91, ul. Santocka
+ Ryszard Owsianko l. 70, ul. Maciejewicza
+ Stanisław Dukiewicz l.78, ul. Cukrowa
+ Andrzej Dolata l. 50, ul. Brzozowa
 Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…