XXIII Niedziela Zwykła – 4 września 2022 r.

– Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. Rozpoczął się Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny, niech Pan nam błogosławi.

 – Niedziela Adoracyjna, rozpoczniemy o 17.30 – zakończymy przed Mszą św. wieczorną.

– Jutro po Mszy wieczornej spotkanie Rady duszpastersko-wychowawczej WWD.

 

– We wtorek dzień modlitw za Zmarłych; g. 18.00 – modlitwa z Wypominkami; 18.30 – Msza św. Zbiorowa;-, wypiszmy imiona Zmarłych.

– Po Mszy św. wieczornej we wtorek Katecheza dla dorosłych.

– W środę Nowenna ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych.

–   W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce.

– Przyszła niedziela taca budowlana.

– W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. będzie występowała Schola Katedralna.

Wrzesień jest miesiącem organizacji spotkań formacyjnych zarówno związanych z I Komunią św. jak i bierzmowaniem. Spotkanie organizacyjne przed bierzmowaniem dla klas 8 odbyło się w miniony piątek. Dla klas 7 takie spotkanie odbędzie się 21 września. Natomiast dla rodziców, których dzieci będą się przygotowywały do I Komunii św., takie spotkanie będzie miało miejsce 14 i 15 września. Szczegóły wszystkich spotkań znajdują się na naszej stronie internetowej.

–  „Zapraszamy do udziału w IV Archidiecezjalnej Pielgrzymce Dzieci do Sanktuarium Dzieci Fatimskich na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie, która odbędzie się w sobotę, 10 września br. Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Henryk Wejman.

– „W środę, 14 września, będziemy przeżywać Święto Podwyższenia Krzyża Świętego i zarazem Dzień Modlitwy za Ukrainę. W tym dniu zapraszamy na centralne nabożeństwo do Archikatedry. Modlitwa rozpocznie się liturgią Mszy Świętej o godz. 18.00.

–  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Zapraszamy młodzież na zlot salezjańskiego ruchu młodzieżowego MGS do Piły w terminie 16 – 18 września. Tegoroczny zlot połączony będzie z rozpoczęciem roku oazowego. Więcej informacji i zapisy u ks. Dominika.

– Zapraszamy do wspólnoty Oazowej i  Ministranckiej, szczegóły u ks. Dominika.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II.

W minionym tygodniu odszedł  do Wieczności:

+ Henryk Filiński l. 76, ul. Ku Slońcu

Wieczny odpoczynek racz mu  dać Panie…