XXII Niedziela Zwykła – 30 sierpnia 2020 r.

– Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania.

– Poniedziałek ostatni dzień m-ca, wspominamy Ks. Bosko, o g.18.00 – modlitwa o nowe powołania do Służby Bożej.

–  We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

– W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to odpowiedź na trwający w świecie kryzys ekologiczny, głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych na naszej planecie i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.

– Wtorek dzień modlitw za Zmarłych, g. 18.00 – Modlitwa z wypominkami, 18.30 – Msza św. Zbiorowa za Zmarłych Wypiszmy imiona Zmarłych.

– Spotkanie Rady Duszpastersko – Wychowawczej 8 września.

– Środa g. 18.00 – Nowenna ku czci Wspomożycielki.

– Czwartek I m-ca, na Nabożeństwo i Mszę św. wieczorną zapraszamy Ministrantów z Rodzicami na rozpoczęcie nowego Roku ministranckiego.

– I piątek miesiąca, od g.9.00 – odwiedzimy Chorych w domach z Sakramentami św.; Msze św. z okazją do Spowiedzi św. o g. 7.00; 17.00; 18.30 i 19.30; o g. 18.00 – Nabożeństwo ku czci NSPJ.  Na Mszy św. o 17.00 – Uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku szkolnego katechetycznego. Po Mszy św. dla młodzieży kolejne Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę  o g. 15.00 – Koronką do Bożego Miłosierdzia.

– W piątek na Mszę św. o godz. 19.30 zapraszamy młodzież pragnącą przystąpić do Sakramentu bierzmowania w przyszłym roku.

– Niedziela przyszła, Adoracyjna; Na Mszy św. o g. 12.00 – poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

 – 9 września  po Mszy św. wieczornej zapraszamy Rodziców dzieci, które w 2021 roku przystąpią do I Komunii św.

„Zapraszamy do udziału w II Archidiecezjalnej Pielgrzymce Dzieci do Sanktuarium Dzieci Fatimskich, na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie, pod hasłem: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie” (por. Mk 10,14), która odbędzie się w sobotę, 12 września br. Mszy Świętej o godz. 10.00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Henryk Wejman. Zapraszamy do udziału dzieci wraz z rodzicami oraz wszystkich czcicieli Dzieci Fatimskich.”

– Zachęcamy do lektury prasy  katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II, a powracającym z wakacji spokojnych i bezpiecznych powrotów.

– W minionym tygodniu odeszły do wieczności:

+ Bożena Kałuża l. 85, ul. Krzywa

+ Jadwiga Chamera l. 97, ul. Rezedowa, pogrzeb w poniedziałek