XXII Niedziela Zwykła – 28 sierpnia 2022 r.

– Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania.

Archidiecezjalne Dożynki  w dniu dzisiejszym, w parafii pw. Św. Jadwigi Królowej w Choszcznie.

– W tym tygodniu  Obchody 42. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych i powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Szczecińskie uroczystości upamiętniające to wydarzenie rozpoczną się 30 sierpnia o godz. 10.00 Mszą Świętą pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Wejmana w kościele pw. św. Stanisława Kostki, przy Pl. Matki Teresy z Kalkuty. Następnie pod bramą Stoczni Szczecińskiej o godz. 12.00 odbędzie się modlitwa pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi oraz wystąpienia okolicznościowe i złożenie kwiatów.”

– Środa   ostatni dzień m-ca, wspominamy Ks. Bosko, g. 18.00 – Nowenna ku czci Wspomożycielki, na Mszę św. wieczorną zapraszamy małżonków Jubilatów m-ca sierpnia.

–  W czwartek  przypada 83. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach . Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna, a także o zakończenie działań wojennych na Ukrainie i opamiętanie dla agresorów.

– W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia.

I czwartek m-ca, na Nabożeństwo i Mszę św. wieczorną zapraszamy Ministrantów z Rodzicami. Na mszę świętą z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, zapraszamy dzieci, młodzież, scholę i oazę. Mszą świętą rozpoczniemy rok formacyjny, a po niej zapraszamy na grilla i zabawy.

– I piątek miesiąca, od g.9.00 – odwiedzimy Chorych w domach z Sakramentami św.; Msze św. z okazją do Spowiedzi św. o g. 7.00; 17.00; 18.30 i 19.30;

  1. 18.00 – Nabożeństwo ku czci NSPJ; o g. 19.00 rozpoczniemy kolejne Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę o g. 15.00 – Koronką do Bożego Miłosierdzia.

– W piątek na Mszę św. o godz. 19.30 zapraszamy młodzież pragnącą przystąpić do Sakramentu bierzmowania w przyszłym roku. Dla młodzieży, która dopiero rozpocznie swoje przygotowanie do bierzmowania w tym roku (7 klasy) spotkanie odbędzie się 21 września.

I sobota m-ca po porannej Mszy św. nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

W niedzielę 4 września na Mszy św. o g. 12.00poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

– Po wakacyjnej przerwie swoją działalność rozpoczyna schola parafialna. Zapraszamy chętne dzieci, które chciałyby ubogacić Mszę św. swoim śpiewem czy grą na instrumencie. Próby od 4 września w każdą niedzielę o g. 11.00 w Sali nr. 6 w Oratorium.

– Niedziela przyszła Adoracyjna.

– Spotkanie Rady Duszpastersko – Wychowawczej 5 września.

 – Zachęcamy do lektury prasy  katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II, a powracającym z wakacji spokojnych i bezpiecznych powrotów.

– W minionym tygodniu odszedł do Wieczności:

+ Stefan Rogoza l. 84, ul. Gronowa