XXII Niedziela Zwykła – 03 września 2017

– W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju!

– I Niedziela m-ca, Adoracyjna, rozpoczniemy o g. 17.00 – zakończymy przed wieczorną Mszą św. Bóg zapłać za dary składane do kosza przed ołtarzem dla potrzebujących w parafii.

Jutro o g. 17.00 – Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolne i katechetycznego, zapraszamy dzieci, młodzież, Rodziców, wychowawców, Katechetów, by z Bogiem rozpocząć kolejny etap edukacji.

– Wtorek dzień modlitw za Zmarłych, g. 18.00 – Różaniec z wypominkami, 18.30 – Msza św. Zbiorowa za Zmarłych Wypiszmy imiona Zmarłych. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Duszpastersko – Wychowawczej.

– Środa g. 18.00 – Nowenna ku czci Wspomożycielki.

– Czwartek I m-ca, na Nabożeństwo i Mszę św. wieczorną zapraszamy Ministrantów z Rodzicami.

– W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony.

– Niedziela przyszła II m-ca, taca budowlana; Na Mszy św. o g. 12.00 – poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

Chór parafialny zaprasza osoby chętne do śpiewania na próbę w dniu dzisiejszym po Mszy wieczornej w  Oratorium.

– wraz z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym zapraszamy dzieci i młodzież do naszej świetlicy, która czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 15 – 19. Wyjątkowo jutro[ 4.09.] zapraszamy od 13 do 17.00.

– W najbliższą sobotę zapraszamy chętnych rowerzystów na rajd rowerowy pożegnanie lata o g. 10.30.

– w środę 20 września na godz. 19.15 zapraszamy Rodziców dzieci  komunijnych na spotkanie organizacyjne w związku z I Komunią św.  

– prasa katolickiej przed kościołem lub w zakrystii.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, życzymy obfitości darów Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej.