XXII Niedziela Zwykła – 02 września 2018

– W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju!

– Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy Świętej w dniu dzisiejszym  o g. 12.00  pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.

– I Niedziela m-ca, Adoracyjna, rozpoczniemy o g. 17.00 – zakończymy przed wieczorną Mszą św. Bóg zapłać za dary składane do kosza przed ołtarzem dla potrzebujących w parafii.

– Wtorek dzień modlitw za Zmarłych, g. 18.00 – Różaniec z wypominkami, 18.30 – Msza św. Zbiorowa za Zmarłych Wypiszmy imiona Zmarłych. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Duszpastersko – Wychowawczej.

– Środa g. 18.00 – Nowenna ku czci Wspomożycielki.

– Czwartek I m-ca, na Nabożeństwo i Mszę św. wieczorną zapraszamy Ministrantów z Rodzicami na rozpoczęcie nowego Roku ministranckiego.

– I piątek miesiąca, od g.9.00 – odwiedzimy Chorych w domach z Sakramentami św.; Msze św. z okazją do Spowiedzi św. o g. 7.00; 17.00; 18.30 i 19.30; o g. 18.00 – Nabożeństwo ku czci NSPJ. Po Mszy św. dla młodzieży kolejne Jerycho różańcowe, które zakończymy w sobotę  o g. 15.00 – Koronką do Bożego Miłosierdzia.

– 7 września na g. 19.30 – zapraszamy młodzież klas VII, VIII i III Gimnazjalnych, przygotowująca się do  Sakramentu Bierzmowania.

–  W sobotę, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony.  W tym dniu Diecezjalne Dożynki w parafii Narodzenia NMP W Gryfinie.

– Niedziela przyszła II m-ca, taca budowlana; Na Mszy św. o g. 12.00 – poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Po Mszy św. zapraszamy Rodziców dzieci, które w 2019 roku przystąpią do I Komunii św.

– prasa  katolickiej przed kościołem lub w zakrystii.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, życzymy obfitości darów Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej.

– W minionym tygodniu odeszli do Pana

+ Ryszard Wojtal l. 66, ul. Husarów

+ Stanisław Rokita l. 91, ul. Ledóchowskiego

+ Jan Kosiło, l. 78, ul. Cukrowa